Výroba

Dekorativní orgonit vyrábíme z čiré polyesterové pryskyřice s ÚV filtrem, jako kovovou složku používáme pouze hliník, měď a mosaz, železo nedáváme, to je vhodné na „polní použití“. Z drahých kamenů používáme nejčastěji Ametyst, Sodalit, Růženín, Jaspis, Křišťál, Citrín, Karneol, Sokolí oko, Rodonit, Tygří oko, Amazonit, Unakit, Achát, Avanturín a další. V každém orgonitu je křišťál, někdy se používá drcený do osobního, nebo 3ks křišťálu. Do větších HHG se používá podle situace buď 3ks, nebo 5 ks křišťálu.

Výroba dekorativního orgonitu je dosti časově náročná, vždy se zalévá v několika vrstvách a podle počtu orgonitů trvá výroba i několik hodin, 4-6 h. Každý kus je originál a má svůj jedinečný vzhled, někdy se může objevit malá „kosmetická vada“, která nemá vliv na účinnost orgonitu. Vždy nás těší, když vyklopíme „dokonalý kousek“, záleží totiž na mnoha faktorech, od venkovní teploty až po množství rozdělané pryskyřice.

Pro maximální účinnost orgonitu dáváme „ideální“ poměr mezi pryskyřicí a kovovou složkou, zde neplatí, čím více hliníku, tím lépe, řekl bych, že spíše naopak, více „kovu“, menší účinnost. Některé jinde prodávané orgonity jsou „samé železo“, na druhou stranu to může v člověku vyvolat pocit, že za své peníze dostal ekvivalent, ale nenechte se zmást množstvím, ať si orgonit budete kupovat kdekoliv, v našich orgonitech je to, co by tam mělo být.